Opiniomania

Wyszukiwarka

FAQ

1. Jak zarejestrować nowe konto na stronie?

Aby zarejestrować się na stronie należy w górnej nawigacji kliknąć zakładkę "Zaloguj się". Gdy otworzy nam się panel logowania wystarczy przejść do zakładki "Rejestracja nowego konta" i wypełnić formularz rejestracyjny.
Input do zaznaczenia akceptacji regulaminu będzie aktywny po przeczytaniu i przewinięciu całego regulaminu.

Ostatnim etapem założenia konta będzie weryfikacja adresu email podanego podczas rejestracji. W tym celu zaraz po naciśnięciu przycisku załóż konto powinniśmy po chwili otrzymać email aktywacyjny. Po weryfikacji maila od razu możemy korzystać z wszystkich funkcji serwisu. 

2. Zarejestrowałem nowe konto lecz nie dostałem maila weryfikacyjnego

Maile weryfikacyjne mogą pojawić się na skrzynce maksymalnie do 20 min. Jeśli do tego czasu nie otrzymamy maila prosimy o sprawdzenie w skrzynce pocztowej czy przez przypadek e-mail nie trafił do spamu. W przypadku nie otrzymania maila w wyznaczonym czasie prosimy o kontakt z działem technicznym poprzez zakładkę kontakt.

3. Zapomniałem hasło, co robić?

Żaden kłopot. Jeśli z jakiegoś powodu zapomniałeś swojego hasła nie martw się. Skorzystaj z opcji "zapomniałem hasło", która znajduje się pod okienkiem logowania. Po jej naciśnięciu podaj adres email, który wpisałeś podczas rejestracji konta na opiniomanii. Po chwili powinieneś dostać na swoją skrzynkę pocztową email z nowym hasłem, dzięki któremu zalogujesz się na stronie. Oczywiście wygenerowane hasło możesz zmienić na własne w swoim profilu użytkownika w każdej chwili.

4. Jak dodać własną opinię?

Opcja dodawania opinii jest dostępna tylko dla użytkowników zarejestrowanych na naszej stronie. Jeśli posiadasz już konto na opiniomanii bez problemu dodasz własną opinię na stronę. W prawym, górnym rogu strony znajduje się przycisk "Dodaj opinię". Po naciśnięciu buttona wyświetli Ci się formularz do dodania opinii. Do każdego okienka formularza jaki będziesz chciał wypełnić po prawej stronie pojawi się podpowiedź więc na pewno sobie poradzisz.
PAMIĘTAJ! Aby opinia, którą dodajesz była prawdziwa. Nie zawierała wulgaryzmów i dotyczyła produktu/usługi z którego miałeś okazje skorzystać lub nadal korzystasz. Pamiętaj także, że każda opinia dodana na naszej stronie podlega ocenie wiarygodności przez innych użytkowników. O wiarygodności opinii możesz poczytać w kolejnych punktach FAQ.

4. Opinia z innej strony. O co chodzi?

Na stronie opiniomania możesz dodawać nie tylko własne opinie ale także takie, które napotkałeś w sieci. Jeśli uważasz, że dana opinia jest na tyle wartościowa, że warto było by ją zacytować i pokazać innym użytkownikom. Dodaj ją. Podobnie jest z opiniami, które wzbudzają Twoje wątpliwości co do ich wiarygodności. Takie opinie również możesz zacytować oceniając ją pod względem wiarygodności i oddać ją także pod ocenę społeczności opiniomanii. Wszystkie cytowane opinie należy dodać poprzez opcję "Dodaj opinię z innej strony".

5. Jak oceniać wiarygodność opinii.

Jeśli cytujesz opinię z innej strony, Ty jako pierwszy masz możliwość oceny cytowanej przez Ciebie opinii pod względem jej wiarygodności w skali od 1 do 5. Im wyższa ocena, tym bardziej wiarygodna jest opinia. W przypadku dodania własnej opinii, to inni użytkownicy ocenią jej wiarygodność. Na stronie opiniowanego produktu, usługi, firmy czy wydarzenia przy każdej opinii jest możliwość oceny jej wiarygodności według omawianej wyżej skali. Po ocenieniu czytanej opinii zobaczysz statystyki jak inni użytkownicy oceniali daną opinię.
Zauważ że przy każdym produkcie, usłudze lub firmie widnieją dwa wskaźniki. Niebieski wskaźnik odpowiada za wiarygodność opinii.  Ukazuje on na skali średnią z wszystkich wystawionych ocen dodanych opinii. 

6. Ocena wiarygodności użytkownika

Wśród użytkowników naszej strony z pewnością znajdą się także osoby mniej zaufane, które lubią zamieszać. Potocznie w środowisku internautów nazywani "trollami". Aktywność każdego użytkownika jest dostępna w jego profilu. Tam zobaczysz ile opinii dodał i jak je oceniał. Zbyt duża ilość opinii negatywnych lub takich, które są mało wiarygodne szybko wyłapiesz. Dzięki temu możesz także ocenić wiarygodność użytkownika, która jest możliwa w jego profilu pod avatarem. Ogólna ocena wiarygodności danego usera jest wyświetlana na avatarze. 

Oczywiście warto nagradzać także tych najbardziej uczciwych. Użytkownicy, którzy będą mieli największą ilość opinii wiarygodnych będą nagradzani przez nasz serwis za ich uczciwą aktywność i pomoc w rozwoju strony jednocześnie ułatwiając zakupy innym użytkownikom.

7. Tester opinii

Tester opinii to nasz autorski system rozpoznający wiarygodność opinii.  Jeśli Znalazłeś opinię w internecie, która wydaje Ci się mało wiarygodna lub masz wrażenie, że jest napisana przez samego producenta skopiuj opinię i wklej jej treść pole „treść opinii”. Po dokonaniu analizy tekstu przez skrypt w kilka sekund i dowiesz się, czy warto ufać tej opinii.

Wyniki testu należy jednak traktować z lekkim dystansem ponieważ jest to tylko skrypt i może się czasem mylić. Dlatego istnieje możliwość, że w niektórych przypadkach wynik testu może być niemiarodajny i z racji tego nie powinien być traktowany jako  bezsprzeczna ocena wiarygodności danej opinii

8. Dlaczego niektóre elementy na stronie zamiast zdjęcia mają ikonkę +18

Są to materiały dodane przeznaczone dla osób, które mają ukończone 18 lat. Mogą zawierać i prezentować treści erotyczne lub nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. 

9. Dodałem własną opinię ale jej nie ma na stronie

Żadna opinia nie może zniknąć ze strony bez uprzedniej informacji autora o tym, że zostanie usunięta. Możliwość skasowania opinii ze strony jest możliwa jeśli narusza zasady regulaminu jednak użytkownik będzie o tym fakcie uprzednio poinformowany. Jeśli dodanej przez Ciebie opinii nie ma na stronie i nie dostałeś z tego powodu żadnego maila skontaktuj się z obsługą techniczną serwisu poprzez zakładkę kontakt. 

10. Zgłoszenie naruszenia

Jeśli dostrzegłeś na stronie treść publikowana na Stronie Internetowej Serwisu narusza ich prawa (w tym zwłaszcza prawa autorskie), dobra osobiste, dobre obyczaje, uczucia, moralność, przekonania, zasady uczciwej konkurencji, know-how, tajemnicę chronioną prawem lub na podstawie zobowiązania, koniecznie powiadom nas o tym potencjalnym naruszeniu. Możesz to zrobić poprzez System Zgłaszania Naruszeń. Jest to ikona z wykrzyknikiem znajdująca się przy każdym poście, opinii oraz profilu użytkownika na stronie do składania wiarygodnego zgłoszenia o bezprawności danych zawartych w konkretnym poście. Po zgłoszeniu naruszenia administracja zastrzega sobie prawo do rozpatrzenia sprawy w przeciągu 48 godzin.
Szczegółowe informacje dotyczące zgłaszania naruszeń znajdziesz w regulaminie strony

 

Tester wiarygodności opinii!

Znalazłeś gdzieś w zakątkach internetu opinię, która wzbudza Twoje wątpliwości i myślisz że może być nieuczciwa lub zmanipulowana przez producenta?

Wklej w poniższe pole treść opinii, a nasz wewnętrzny specjalnie przygotowany przez specjalistów Tester Wiarygodności Opinii dokona analizy w kilka sekund i przekonasz się czy warto ufać tej opinii!

100 trwa analiza opinii...
Wynik analizy wiarygodności podanej przez Ciebie opinii:
Uzyskana ocena
w wyniku testu:

*Wynik testu w niektórych przypadkach może się mylić i nie może być traktowany jako bezsprzeczna informacja dotycząca wiarygodności danej opinii

Jaka idea przyświeca stronie opiniomania.pl

Dzięki unikalnej ocenie wiarygodności opinii w internecie wystawianej przez użytkowników pomagamy oddzielić opinie sztuczne od prawdziwych. Efekt? Teraz szybko i łatwo znajdziesz opinie, którym możesz zaufać. Świetnie, prawda?

Zobacz stronę o nas